شرکت دانش گستران الکترونیک تیکا | تعمیر کامپیوتر لپ تاپ | تعمیر دوربین مدار بسته | فروش خرید اقساط دوربین مدار بسته کامپیوتر لپتاپ

تماس با ما: 66570755-021 و 66426177-021 و 66122066-021 یا این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

شماره تلگرام جهت دریافت فایل : 2804011-0933  

آدرس تلگرام : t.me/AsElectronic

خرید ,فروش ,لپتاپ ,لپ تاپ ,کامپیوتر ,اقساطی ,تبلت ,دوربین ,مدار ,بسته ,الکترونیک ,دوربین مدار بسته ,تعمیر ,تعمیرات ,تعمیر دوربین ,تعمیرات دوربین ,مدار بسته ,سیستم ,آموزش ,برد ,لنز ,مادربرد ,دوربین CCTV ,تعمیرات دی وی آر ,آنالوگ ,دیجیتال ,DVR ,بی سیم ,wireless ,دوربین مخفی ,مخفی ,سیستم نظارت تصویر ,باتری ,برق

مقایسه تکنولوژی های کنترل نور WDR/DWDR/BLC/HLC

یکی از مشکلاتی که اغلب ما با آن مواجهیم دریافت تصویر واضح در محیطی با اخلاف نور زیاد و کنتراست بالا است. اختلاف سطح نور در محیط­های مختلف یکی از مشکلات اصلی دوربین­های مدار بسته است.

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

همانطور که می­دانید نور پس زمینه­ی شدید باعث می­شود فضای پشت اجسام یا اشخاص نور بسیار بالایی داشته باشد و در نتیجه تصویری که ما از اجسام خواهیم داشت تیره خواهد بود؛ لذا باید به طریقی تقابل نوری ایجاد شود تا توازن برقرار شده و اجسام تاریک دیده نشوند. به طور کلی کنترل نور در روز و شب با بهره گیری از تکنولوژی­های WDR/DWDR/BLC/HLC امکان پذیر است.

2

دامنه داینامیک گسترده WDR(Wide Dynamic Range) به میزان توانایی دوربین مداربسته در دریافت تصاویر در بازه های نوری متفاوت اطلاق می­شود. با تکنولوژی WDR برای دریافت تصویر واضح از دو پردازنده استفاده می­شود، یک پردازنده تصاویر روشن و پردازنده دیگر تصاویر نقاط تیره را برداشت می­کند و با تلفیق این دو، تصویری با کیفیت و واضح به دست می­آید. اگرچه این تکنولوژی نقش به­سزای در رفع مشکلات مربوط به اختلاف نور دارد، معایبی هم دارد. برای مثال میزان نویز در قسمت­های تیره بیشتر است.

دامنه داینامیک گسترده دیجیتال (DWDR) همان عمل WDR را به صورت دیجیتال (نرم افزاری) اجرا می­کند، اما از کیفیت پایین­تری برخوردار است.

3333

با تکنولوژی BLC(Back Light Compensation)، در محیطی با نور پس زمینه­ی شدید، تعدیل نوری ایجاد می­شود اما تفاوتی که این تکنولوژی با WDR و DWDR دارد این است که در این روش جزئیات قسمت روشن نادیده گرفته می­شود و بیشتر قسمت­هایی مطرح می­شوند که با بسته شدن دیافراگم دوربین تاریک می­شوند.

44444

تکنولوژی دیگری که از آن جهت تعدیل و کنترل نور به ویژه در شب HLC (High Light Compensation) است. بیشترین کاربرد این تکنولوژی زمانی صورت می­گیرد که یک منبع نور بسیار قوی مثل لامپ روشن در تصویر باشد. در این روش نور منبع پوشش داده می­ شود تا نقاطی که نور کمتری دارند هم قابل مشاهده شوند.

منبع : cctvworld