شرکت دانش گستران الکترونیک تیکا | تعمیر کامپیوتر لپ تاپ | تعمیر دوربین مدار بسته | فروش خرید اقساط دوربین مدار بسته کامپیوتر لپتاپ

تماس با ما: 66570755-021 و 66426177-021 و 66122066-021 یا این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

شماره تلگرام جهت دریافت فایل : 2804011-0933  

آدرس تلگرام : t.me/AsElectronic

خرید ,فروش ,لپتاپ ,لپ تاپ ,کامپیوتر ,اقساطی ,تبلت ,دوربین ,مدار ,بسته ,الکترونیک ,دوربین مدار بسته ,تعمیر ,تعمیرات ,تعمیر دوربین ,تعمیرات دوربین ,مدار بسته ,سیستم ,آموزش ,برد ,لنز ,مادربرد ,دوربین CCTV ,تعمیرات دی وی آر ,آنالوگ ,دیجیتال ,DVR ,بی سیم ,wireless ,دوربین مخفی ,مخفی ,سیستم نظارت تصویر ,باتری ,برق

دستگاه هایی که به اینترنت وصل می شوند، همیشه در معرض خطر هستند

اخبار مربوط به هک دوربین های مداربسته، DVR ها و دیگر دستگاه های موجود در اینترنت اشیاء، این روزها تیتر اول سایت های خبری هستند. اما به گفته ی متخصصان امنیت سایبری، بهبود این شرایط امکان پذیر است.

اینترنت اشیاء (IoT) ایمن نیست. این موضوع هنگامی که صحبت های تیم چهار نفره ی متشکل از متخصصان امنیت سایبری در کنفرانس Techonomy روز پنج شنبه در شهر هاف مون بی کالیفرنیا آغازشد نیز، واضح و مشخص بود.

به گفته ی بتسی کوپر (Betsy Cooper)، مدیر اجرایی UC Berkeley (مرکز امنیت سایبری بلند مدت)، اینترنت اشیاء چیزی نیست که بتوان امنیت آن را به طور کامل تضمین کرد و «باید آن را همیشه در معرض خطر فرض کنیم».

این خطر ماه گذشته تبدیل به تهدیدی جدی شد و دوربین ها و DVR های هک شده، سایت های پرطرفدار را مورد حمله قرار داده و با ارسال درخواست های جعلی، آن ها را از کار انداخته و موجب قطع اینترنت در سراسر آمریکا شدند. با توجه به اتفاق ماه گذشته و حملات دیگری که روزهای اخیر اتفاق افتاد، کوپر اعلام کرد: «باید نهایت تلاش خود را به کار بگیریم و خطر حملات سایبری را تا حد ممکن کاهش دهیم».

internet of everything

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

متخصصان ایده های بسیاری را در جهت بهبود این شرایط ناامن مطرح کرده اند؛ از تعریف مجموعه ای از استانداردها برای دستگاه های متصل به اینترنت گرفته تا بالابردن سطح آگاهی عموم درباره ی خطرهای احتمالی در محیط های سایبری.

کوپر در این موضوع با مارک بارتامولیو (Mark Bartolomeo)، مدیر اجرایی Verizon؛ نیکول ایگان (NicoleEagan)، مدیر عامل شرکت امنیت سایبری Darktrace؛ و کریس ریل (Chris Rill)، مدیر اجرایی شرکت امنیت اینترنت اشیاء  Canaryمتحد شده است. بارتامولیو اظهار داشته است: «ما برای رفع این مشکل هرگز دست از تلاش برنخواهیم داشت».

یکی از راه حل هایی که هم اکنون نیز مورد استفاده قرار می گیرد، رتبه بندی امنیت در دستگاه هایی است که به اینترنت متصل می شوند. شرکت هایی مثل ICSA Labs، و Underwater Laboratories (به اختصار UL) در حال حاضر استاندارد این دستگاه ها را آزمایش می کنند و آن ها را توسعه می دهند. انجمن ملی استاندارد و تکنولوژی که بخشی از وزارت بازرگانی محسوب می شود نیز از روش رتبه بندی استفاده می کند.

این روش می تواند در نهایت به یک سیستم رتبه بندی مصرف تبدیل شود؛ سیستمی مشابه رتبه بندی آزمایش تصادف در خودروها یا رتبه بندی انرژی در یخچال ها.

ایگان معتقد است: «این رتبه بندی ها می تواند در رفع مشکلی که اجتناب از آن برای شرکت ها سخت است کمک کننده باشد». شرکت هایی که دستگاه های loT را می فروشند، اغلب آنها را از تولیدکنندگانی در خارج از ایالات متحده خریداری می کنند؛ به این معنا که این شرکت ها نمی توانند تضمین کننده ی امنیت کامل دستگاه های طراحی شده توسط آنها باشند.

بنا به گفته ی راگان: «یک حمله سایبری می تواند پیش از اینکه به دستگاه برسد در آن قرار داده شده باشد». ریل اظهار داشته: «علی رغم آزمایش های انجام شده، مشکلاتی که در حال حاضر در دستگاه های loT  وجود دارد، طی دو تا سه سال آینده برطرف نخواهد شد». او معتقد است «موضوع امنیت دستگاه ها، پیش از آنکه بهبود یافته و برطرف شود، بدتر نیز خواهد شد». به همین دلیل پیشنهاد می کند پیش از خریداری هر دستگاهی درباره ی آن اطلاعات کامل کسب کنید.

منبع : تک ویترینو