شرکت دانش گستران الکترونیک تیکا | تعمیر کامپیوتر لپ تاپ | تعمیر دوربین مدار بسته | فروش خرید اقساط دوربین مدار بسته کامپیوتر لپتاپ

تماس با ما: 66570755-021 و 66426177-021 و 66122066-021 یا این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

شماره تلگرام جهت دریافت فایل : 2804011-0933  

آدرس تلگرام : t.me/AsElectronic

خرید ,فروش ,لپتاپ ,لپ تاپ ,کامپیوتر ,اقساطی ,تبلت ,دوربین ,مدار ,بسته ,الکترونیک ,دوربین مدار بسته ,تعمیر ,تعمیرات ,تعمیر دوربین ,تعمیرات دوربین ,مدار بسته ,سیستم ,آموزش ,برد ,لنز ,مادربرد ,دوربین CCTV ,تعمیرات دی وی آر ,آنالوگ ,دیجیتال ,DVR ,بی سیم ,wireless ,دوربین مخفی ,مخفی ,سیستم نظارت تصویر ,باتری ,برق

چه وضوحی برای صفحه نمایش گوشی هوشمند شما مناسب است؟

در ماه‌های اخیر، چندین گوشی هوشمند با صفحه نمایش‌هایی با وضوح بسیار بالا از جمله ۴K و ۲K به بازار گوشی‌های هوشمند وارد شده است، حال آنکه هنوز بسیاری از گوشی‌های هوشمند به‌‌ همان وضوح HD یا Full HD پایبند مانده‌اند؛ اما آیا گوشی هوشمند شما نیازمند یک وضوح بالا‌تر از HD یا Full HD است؟

به گزارش «تابناک»، پیش از این در چند مقاله به وضوح صفحه نمایش‌ها پرداختیم و همچنین برخی از گوشی‌های هوشمند با وضوح‌های فوق بالا یعنی ۴K را نیز بررسی کردیم.

واقعیت این است که این روز‌ها، بسیاری از برندهای معروف بازار اقدام به کار بردن صفحه نمایش‌هایی با وضوح بالا در گوشی‌های هوشمند خود کرده و این مورد را ‌یکی از برتری‌های گوشی هوشمند خود معرفی می‌کنند؛ اما این وضوح فوق بالا عملا چندان تفاوتی در خروجی کار با گوشی هوشمند ندارد و حتی در بسیاری از موارد بر ‌عملکرد گوشی هوشمند نیز تأثیر منفی دارد: عمر باتری شما کاهش می‌یابد.

416671 284

 

 

 

 

 

 

 

 

«کارل مک دوگال» از کار‌شناسان حوزه فن‌آوری گوشی‌های هوشمند در این باره اذعان می‌کند: شاید بهترین کار برای سازندگان گوشی‌های هوشمند، وفادار ماندن به صفحه نمایش‌های Full HD با وضوح ۱۰۸۰p باشد؛ هرچند اکنون در بازار شاهد حضور گوشی‌های هوشمند با وضوح صفحه نمایش ۲K و ۴K هستیم.

وی بیان می‌کند صرف نظر از تأثیر منفی که بر ‌عمر باتری گوشی هوشمند دارد، دو دلیل اصلی دیگر برای عدم به‌کار‌گیری وضوح‌های فوق بالا در صفحه نمایش‌های گوشی‌های هوشمند وجود دارد.

دلیل نخست اینکه وقتی به صفحه نمایش‌های گوشی‌های هوشمند نگاه می‌کنیم که حتی بزرگ‌ترین آن‌ها برابر با ۸ اینچ است، این صفحه نمایش‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که وضوح فوق بالای ۴K یا ۲K عملا تفاوتی در نوع دید چشم انسان در آن‌ها نسبت به یک صفحه نمایش Full HD ایجاد نمی‌کند.

دلیل دوم «مک دوگال» اینکه به جای آنکه سازندگان به وضوح‌های بالا‌تر بپردازند، باید به تکنولوژی‌های جدید برای به دست دادن ترکیب رنگ‌های بهتر و شفافیت بهبود یافته در صفحه نمایش‌ها بپردازند. وی بر این باور است که چسبیدن سازندگان به صفحه نمایش‌های بالا‌تر، نشانی از ‌بی‌توجهی یا ناتوانی آن‌ها در به‌کارگیری این گونه تکنولوژی‌ها در صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند است.

416672 549

در پایان اینکه «مک دوگال» مورد انرژی و باتری را از دیدگاه دیگری نیز مطرح می‌کند: این روز‌ها مصرف انرژی در گوشی‌های هوشمند به دلیل کاربرد بالا به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سازندگان و مشتریان بدل شده است. در حالی که فن‌آوری باتری‌ها هنوز به اندازه سایر حوزه‌های تکنولوژیک به کار رفته در گوشی‌های هوشمند پیشرفت نکرده است، استفاده از صفحه نمایش‌های ۴K یا ۲K تنها منجر به این می‌شود که عمر باتری‌ها از همین که هست نیز کمتر شود.

در نتیجه کاربران و مشتریان باتری گوشی هوشمند خود را هزینه صفحه نمایش و وضوحی می‌کنند که عملا برای آن‌ها هیچ تفاوتی ندارد. باید از کاربران پرسید ‌آیا عمر بیشتر باتری را می‌پسندند یا یک صفحه نمایش با وضوح ۴K را؟ نظر شما در این باره چیست؟

منبع : تابناک